Коринтианс срази Данубио с хеттрик на Гереро

Пауло Гереро отбеляза хеттрик за разгромната победа на Коринтианс срещу уругвайския Данубио с 4:0, с която бразилският гранд остана на точка от класирането за елиминационната фаза на Копа Либертадорес.

Ядсон Родригес, който изкара дълги години по европейските терени с екипа на Шахтьор (Донецк), откри резултата в полза на Коринтианс от пряк свободен удар в 27-та минута. Доминацията на бразилците на стадион "Арена Коринтианс" в Сао Пауло беше пълна и те стигнаха до нови три гола до края на срещата. Всички те бяха вкарани от бившия нападател на Хамбургер ШФ и Байерн Мюнхен - Пауло Гереро, който се разписа веднъж преди почивката и два пъти през втората част.

Коринтианс е лидер във втора група и е без загубена точка след четвъртия кръг. Сънародниците и съграждани от Сао Пауло са на второто място с актив от шест точки, въпреки че загубиха с 0:1 от Сан Лоренсо. Аржентинците също са с актив от шест пункта, но с по-лоша голова разлика.

Единственото попадение в полза на Сан Лоренсо, защитаващ титлата си в Копа Либертадорес, вкара Мартин Каутеручио в 71-ата минута на срещата. Това беше неговото първи гол в турнира.