Цесекар и бивш левскар удариха Португалия (видео)

Португалия изненадващо загуби контролата срещу бившата си колония Кабо Верде с 0:2. За гостите играха крилото на ЦСКА Луис Соарес, който беше титуляр и остана на терена до 62-ата минута, и появилият се като резерва бивш левскар Гари Родригес. Португалците излязоха без всичките си големи звезди, начело с Кристиано Роналдо.

И двата гола в мача, който се игра в Ещорил, паднаха до почивката. Въпреки че домакините атакуваха повече, Кабо Верде успя да се възползва от положенията си и да запишепрестижна победа срещу реномиран съперник. В 38-ата минута Одаир Фортеш откри резултата по доста комичен начин. Той се опита да центрира, но топката придоби странна траектория и изненада вратаря на иберийците Антони Лопеш. Малко по-късно защитата на португалците сбърка и Геге отблизо вкара втори гол за Кабо Верде.

В 60-ата минута защитникът на Брага Андре Пинто получи червен картон и остави домакините в намален състав. Това позволи на гостите да запазят изгодния за тях резултат и да се поздравят с победата.

ПОРТУГАЛИЯ - КАБО ВЕРДЕ 0:2
0:1 Фортеш (37)