Тревоги за Клинсман - неприятната тенденция за САЩ продължи и срещу Швейцария (видео)

Швейцария и САЩ направиха равенство 1:1 в контрола, домакин на която беше стадион "Летцигрунд" в Цюрих. Янките поведоха с гол на Брек Шей в 45-ата минута, но в 80-ата Валентин Щокер изравни. По този начин продължи тенденцията отборът на САЩ да допуска късни попадения във вратата си. В последните 8 мача американците са инкасирали същия брой голове след 80-ата минута, което не може да не притеснява старши треньорът Юрген Клинсман.

Двубоят беше равностоен, а първата сериозна опасност пред вратата на САЩ създаде Джердан Шакири в 40-ата миута, когато финтира Тимъти Чандлър и центрира към Адмир Мехмеди, но той не успя да открие резултата. Секунди преди края на полувремето Шей изненада швейцарската защита и прати топката във вратата на Роман Бюрки.

В 68-ата минута централният нападател на САЩ Джоузи Алтидор беше изгонен и това позволи на домакините да вземат трайно инициативата. Така се стигна до 80-ата минута и гола на резервата Щокер. Халфът на Херта (Берлин) се оказа на точното място след центриране от корнер и изравни.

ШВЕЙЦАРИЯ - САЩ 1:1