Турция излъга Люксембург в края (видео)

Младата звезда на Байер (Леверкузен) Хакан Чалханоолу донесе измъчената победа на Турция с 2:1 над Люксембург. Контролата на стадион "Жози Бартел" вървеше към равенство, но в 87-ата минута след далечен удар на Чалханоолу топката рикошира в противников защитник и заблуди вратаря на домакините Жонатан Жубер, преди да се оплете в мрежата.

За Люксембург цял мач игра нападателят на ЦСКА Аурелиен Йоахим, но пред него не се откриха добри възможности за гол.

Турците поведоха още в 4-ата минута с попадение на Мевлют Ердинч, който прехвърли Жубер от около 25 метра, но след половин час игра Марио Муч възстанови равенството при една от малкото опасни контри на домакините. Малко преди почивката Ердинч подаде на Олчай Сахан, но бранител на Люксембург блокира неговия удар.

През втората част Турция имаше няколко добри положения, които бяха пропуснати. Веднъж и гредата помогна на домакините след удар на Чалханоолу, но младокът все пак дочака своя час. В 87-ата минута щастлив рикошет след негов удар направи безпомощен Жонатан Жубер и тимът на Фатих Терим измъкна победата.

ЛЮКСЕМБУРГ - ТУРЦИЯ 1:2
0:1 Ердинч (4)