Рилски загуби първия полуфинал в Балканската лига (видео+галерия)

Отборът на Рилски спортист (Самоков) регистрира загуба в първия двубой от полуфиналната серия в ЕВРОХОЛД Балканска лига, след като отстъпи при домакинството си на KB Пея с 62:63 в среща, която се игра в зала „Универсиада” в София.

Йордан Бозов и Златин Георгиев бяха най-резултатни за Рилецо, след като отбелязаха съответно по 13 и 11 точки, а Жарко Ракочевич се отличи с „дабъл-дабъл” – 10 точки и 10 борби.
Рилски Спортист - КВ Пея 62:63
Йозо Бъркич вкара 14 точки и овладя 13 борби за победителите, а Албан Весели и Яноу Рубин добавиха съответно по 13и 12 точки.

Първите минути на двубоя преминаха при размяна на успешни атаки и към двата коша, като за Рилецо точни бяха Норфлийт и Бозов, но гостите се възползваха от липсата на концетрация в защитата на българите и Уайс се разписа на два пъти – 5:4. Оттук до края на първите десет минути момчетата на Росен Барчовски бяха пълни господари на терена и без проблеми поведоха с осем точки – 24:16.
Във втория период българите не изпуснаха инициативата, а Бозов,Илиев и Норфлийт бяха безпощадни от тройката, с което затвърдиха надмощието на Рилски спортист и почивката дойде при двуцифрен аванс на домакините – 39:27.

В минутите след почивката ситуацията на терена се преобърна на 180 градуса, след като нападението на самоковци се пропука, а същевременно баскетболистите на Пея започнаха да използват по-добре шансовете си. Гостите взеха третата четвърт с 20:10 и по този начин върнаха интригата в мача – 47:49.
В началото на заключителния период Пея стигна до пълен обрат – 51:49 след точни стрелби на Хайризи и Ругова, но след това Симеон Илиев се активизира и отбеляза първите си шест точки в мача за 57:55 в полза на Рилецо. Последва тайм-аут за гостите, а след него баскетболистите на Пея стояха по-добре на терена и отново поеха лидерството- 61:57 при 120 секунди до края. Росен Барчовски реагира с прекъсване, а веднага след него последва тройка на Златин Георгиев, но след това малшансът в нападение продължи да преследва българите и така последния съдийски сигнал прозвуча при 62:63 в полза на Пея.