Сан Лоренсо оглави класирането в Аржентина, победи за Бока Хуниорс и Ривър Плейт

Родриго Мора вкара в 88-ата минута и осигури победата на шампионите от Ривър Плейт при гостуването на Химнасия (Ла Плата) в среща от 7-ия кръг на аржентинското първенство. С тази победа Ривър събра 15 точки, отреждайки им 4-о място. Гостите от Буенос Айрес поведоха с 2:0 благодарение на точните удари на ветерана Фернандо Кавенаги и след това на Аугусто Солари, но през второто полувреме домакините от Химнасия изравниха чрез Максимилиано Коронел и Инасио Фернандес.

Най-големият съперник на Ривър - Бока Хуниорс, отнесе с 3:0 Естудиантес в един от най-натоварените с емоции и история мачове в Аржентина и се изкачи на 2-а позиция със 17 точки, колкото има и 3-ият Росарио Сентрал.

Росарио завърши в събота 1:1 с Колон (Санта Фе) и се прости с лидерската си позиция, която вече е за Сан Лоренсо, събрал 18 точки след домакинското 4:0 над Ланус.

Кристиан Ербес откри резултата за Бока в 39-ата минута с удар извън наказателното поле. Пабло Освалдо удвои преднината две минути по-късно, а Франко Кристалдо фиксира крайното 3:0 в 79-ата след подаване на Андрес Чавес. Гостите от Естудиантес, чийто президент е легендата Хуан Себастиан Верон, завършиха мача с девет души. В рамките на 4 минути от 65-ата последователно  бяха изгонени Матиас Агирегарай и Карлос Ауски. Естудиантес е на 13-о място с 10 точки.