Костов и Янев вдигнаха Купата на Австрия

Шампионът на Австрия Гюсинг спечели Купата на страната по баскетбол за мъже. Тимът, в който играят българите Чавдар Костов и Александър Янев, победи на финала Райфайзен Велс с 90:61 (16:17, 31:16, 20:21, 23:7) точки. Чавдар Костов игра 19:36 минути като титуляр и се отличи с 4 точки, 1 борба, 2 асистенции и 4 отнети топки.

Александър Янев беше на терена 29 минути и се отчете с 9 точки, 4 борби и 1 чадър.

Българинът Деян Иванов беше най-резултатен при загубата на Казерта като гост от Тренто с 66:73 (20:21, 14:20, 16:15, 16:17) точки в среща от 24-ия кръг на италианското първенство по баскетбол за мъже. Иванов игра 32 минути като титуляр и се отчете 16 точки, 2 борби, 2 асистенции и 1 отнета топка. Казерта е на последно място в класирането с 5 победи и 19 загуби от началото на сезона. Лидер е Емпорио Милано с 20-2 и два мача по-малко.