Стамен Белчев обявява целите на ЦСКА-София в турнира за Купата и в първенството

Световните шампиони взеха своето в Грузия с голове на Ройс и Мюлер (видео)

Световният шампион Германия надигра с 2:0 като гост Грузия в мач от Група "D" на квалификациите за Евро 2016. И двата гола бяха отбелязани в края на първото полувреме. В 39-ата минута Марио Гьотце проби в наказателното поле на домакините и Марко Ройс изпрати топката в мрежата зад вратаря Гиорги Лория. В 44-ата минута Томас Мюлер получи топката в наказателното поле на грузинците, отбраната на домакините не успя да го спре и футболистът на Байерн (Мюнхен) бе точен за 0:2, с което оформи крайния резултат в срещата.

Ройс можеше да вкара и още голове, но на два пъти гредата му попречи да реализира - първо в 6-ата минута, а след това и в 60-ата.

В крайна сметка, Бундестимът с лекота се поздрави с важна победа и отборът събра 10 точки, колкото имат и Полша и Шотландия. Поляците имат и мач по-малко от световните шампиони и шотландците. Грузия пък заема предпоследното пето място в класирането с 3 точки.

ГРУЗИЯ - ГЕРМАНИЯ 0:2