Северна Ирландия крачи към Евро 2016

Националният отбор на Северна Ирландия направи поредна много важна крачка към класирането си за Евро 2016. Островитяните надиграха с 2:1 Финалндия в мач от Група "F" на квалификациите за форума на Стария континент. Двете попадения за Северна Ирландия бяха дело на Кайъл Лафърти преди почивката. За гостите почетното попадение вкара Берат Садик в последните секунди на срещата.

Нападателят на Ризеспор откри резултата в 33-ата минута, след като прати от воле топката в мрежата. Пет минути по-късно Лафърти вкара и второ попадение, засичайки с глава центриране отдясно на Конър Маклафлин. В самия край на мача Садик намали след пас на Роман Еременко, но за повече нямаше време.

Така Северна Ирландия вече има 12 точки след изиграването на пет мача, което им отрежда второ място в класирането - на точка от лидера Румъния. Третият Унгария е със седем, но и мач по-малко. Финалндия пък остава с четири точки и малко надежди за билети за Франция.

СЕВЕРНА ИРЛАНДИЯ - ФИНАЛНДИЯ 2:1
1:0 Лафърти (33)
2:0 Лавърти (38)
2:1 Садик (90)