Юношите на България победиха Сърбия с 3:1

Националният отбор за юноши младша възраст победи Сърбия с 3:1 (25:23, 16:25, 25:18, 25:20) във втората контрола между двата тима, играна на сръбска земя. След официалните четири гейма селекционерът на нашия отбор Драган Иванов и старши-треньорът на западните ни съседи Милан Джуричич, решиха двата тима да изиграят още една тренировъчна част, в която младите Лъвове се наложиха с 25:23

Това бе последна проверка за българските волейболисти преди старта на Европейското първенство 2015 в Турция на 4 април, а младите ни национали завършиха с успех контролите.

Силен мач за нашия тим изигра Пламен Шекерджиев, който завърши с 20 точки (57% позитивно и 43% отлично посрещане, 68% в атака). Ивайло Иванов също бе на ниво с 16 точки (60% позитивно и 20% отлично посрещане, 43% в атака), а Стефан Иванов, който в този мач игра на поста диагонал добави 14 точки (52% в атака). Топреализатор в срещата стана Миран Кужунджич от домакините, който в тези 5 гейма заби 27 точки.

Така младите ни национали си тръгват от сръбския град Рума с една победа и една загуба. Припомняме, че в петък нашите момчета загубиха първата проверка с Плавите с 1:3.