Херне загуби от Фрайбург

Отборът на Херне загуби от гостуващия Фрайбург с 67:69 точки в първи мач от четвъртфиналните плейофи на женското баскетболно първенство на Германия. Българката Радостина Славова-Нанева игра 23 минути като титуляр за Херне и записа 6 точки, 4 борби, 2 асистенции и 1 отнета топка. Играе се до две победи. Втората среща е на 4-и април. В италианската Серия А2 Стабия победи Селаргис с 58:50 точки.

За Стабия българката Диана Войнова се отличи с 14 точки, 22 борби и 1 асистенция за 38 минути. Витербо, с Роксана Йорданова, разгроми Биасоно със 75:43 точки. Българката се отчете със 17 точки и 8 борби за 38 минути на полето. Брони, където играе Димана Георгиева, победи Болоня със 74:68 точки. 188-сантиметровият център се отличи с 16 точки, 8 борби, 2 асистенции и 1 отнета топка за 35 минути. Тя започна в титулярната петица.