Прагматичният Зенит изхвърли Динамо (М) от битката, идва мачът за титлата (видео)

Устремилият се към титлата в Русия Зенит спечели изключително важни три точки при гостуването си на Динамо (Москва) след 1:0 в двубой от 20-ия кръг. По този начин питерци запазват аванса си от пет пункта пред шампиона ЦСКА (Москва) преди дербито между двата тима в следващия кръг. Игор Смолников заби гола в 17-ата минута и отново отчая столичани, след като по-рано през сезона реализира победното попадение за 3:2 в първия двубой между съперниците от Премиер лигата. Десният защитник се възползва от подаване на капитана Дани и вече има четири попадения от началото на шампионата.

Преди три дни и двата отбора имаха тежки реванши от осминафиналите в Лига Европа и това си пролича на "Арена Химки" днес. Зенит имаше шанс да поведе рано и после успя да съхрани аванса си, без обаче да убеди, че е по-силният тим. Динамовци стартираха слабо, но особено през второто полувреме доминираха и направиха няколко пропуска. Най-фрапантен беше този на Александър Кокорин, който в 83-ата минута не успя да засече топката от няколко метра, останал очи в очи с вратаря Юрий Лодигин. Тук ключова беше намесата на централния защитник на Зенит Луиш Нето, който леко докосна кълбото, колкото то да стане трудно за отиграване. Преди това Юрий Жирков на два пъти шутира над гредата, а Лодигин показа добър рефлекс след негово центриране отляво.

За състава на Андре Вилаш-Боаш това е четвърта победа от последните пет кръга в руския елит, докато домакините регистрираха второ поредно поражение и десет кръга преди края може да се каже, че загубиха всички шансове за титла, тъй като вече изостават на 13 точки от лидера.