Балкан с категоричен успех в Бургас

Отборът н Балкан (Ботевград) записа поредна победа в Националната Баскетболна Лига, след като се наложи при гостуването си на Черноморец (Бургас) със 110:60 в двубой от XXIII кръг от редовния сезон.

Павел Маринов и Иван Лилов бяха най-резултатни за победителите и завършиха съответно с по 20 и 19 точки, а Мартин Маринов добави 15 точки.

Дамян Биелич се отчете с „дабъл-дабъл” за домакините – 25 точки и 15 борби, а Константин Коев добави 15 точки.

Първите три минути на двубоя бяха равностойни, като двата отбора си размениха по веднъж лидерството, но след това гостите от Ботевград поеха пълен контрол върху събитията на терена и убиха напълно интригата в мача. След първите десет минути Павел Маринов и компания бяха напред с 32:18, а до почивката Балкан не изпусна инициативата и направи разликата още по-голяма – 61:27.

През второто полувреме ботевградчани не бяха толкова агресивни, но въпреки това, не изпуснаха инициативата и преднината им продължи да се покачва. Балкан взе третата четвърт с 21:16 за 82:43, а в заключителните десет минути Черноморец се предаде напълно и финалната сирена прозвуча при категоричното 110:60 в полза на Балкан (Ботевград).