Банско победи коравия съперник ПФК Бургас

Банско спечели с 2:1 над ПФК Бургас в среща от Б група, а с този успех домакините събраха 33 точки и са само на 3 от 3-ия Пирин (Благоевград). Теренът беше много тежък и не даде възможност на футболистите от двата отбора да покажат истинските си възможности.

Над 500 зрители станаха свидетели на много интересни неща, с доста обрати в резултата. Първият гол в срещата отбеляза Живко Хаджиев в 35-та минута след като се възползва от груба грешка в защитата на домакините. В 38-ма минута гостите не успяха да вкарат отсъдената в тяхна полза дузпа, изпълнител на удара бе Любен Любенов, и топката бе избита майсторски от стража на Банско.

Изравнителното попадение бе дело на Костадин Слаев, който след центриране от дясно на Марио Близнаков от близо при меле се оказа най-съобразителен и провря топката в мрежата на Славов за 1:1. В 53-та минута след рейд по десния фланг на Георги Кременлиев последва центриране в наказателното поле на гостите и с глава Марио Близнаков изпрати топката в мрежата на Славов за 2:1.