Хасково спечели в Самоков

Отборът на Хасково 2012 постигна очаквана победа в двубоя си от XIX кръг на Националната Баскетболна Лига при дамите, след като се наложи при гостуването си на Рилски спортист (Самоков) със 74:48.

Олга Дубровина се отличи с „дабъл-дабъл” за победителките - 22 точки и 11 асистенции, Анита Тейлане добави 16 точки и 20 борби, а Анна Кириленко също записа двойни показатели - 16 точки и 10 борби.

За домакините с 19 точки приключи Теодора Динева.

Началото на двубоя се запомни най-вече с многото грешки и под двата коша, както и с ниската резултатност, като в края на първата четвърт Хасково имаше преднина от три точки – 12:9. През вторите десет минути резултатността се подобри чувствително, след като състезателките и на двата отбора подобриха мерника си, а гостенкитв успяха да се възползват по-добре шансовете си и увеличиха преднината си до пет точки – 32:27.

Интригата в мача приключи до голяма степен през третия период, когато момичетата на Елена Станкова демонстрираха, че са по-класни и след няколко успешни защити, се откъсна напред – 52:34. Въпреки комфортната преднина, баскетболистките на Хасково не намалиха темпото и продължиха да трупат разлика в своя полза, която достигна до 26 точки, за крайното 74:48.