Пламен Димов с първи гол в Казахстан

Бившият защитник на Левски и Черноморец (Бургас) Пламен Димов вкара първото си попадение в първенството на Казахстан. Той откри резултата при успеха на Кайсар с 2:1 над Шахтьор (Караганда) в среща от 4-ия кръг на местното първенство. Бургазлията, който през зимата пристигна от София в Казахстан, се разписа минута преди края на първото полувреме. Попадението му е още по-ценно, тъй като донесе първата победа на Кайсар през този сезон.

Михрет Топчагич изравни за Шахтьор (Караганда) в 70-ата минута, но Един Юнузович донесе успех на вълците в 89-ата минута. С този успех Кайсар има 5 точки на 6-о място, а Шахтьор (Караганда) е само с 1 на последната 12-а позиция. В същото време Астана с българския треньор Станимир Стоилов за първи път пропусна победата от началото на сезона. Момчетата на българския специалист се задоволиха с 1:1 при визитата си на Атирау, но остават начело в класирането с 10 точки, с една повече от Окжетпес.