Тампа Бей взе важна победа в битката с Детройт

Отборът на Тампа Бей направи решителна крачка към спечелване на второто място в Атлантическата дивизия, след като се наложи над прекия си конкурент Детройт с 3:1 в собствената си "Амали Арина". Така разликата между двата тима е вече цели 8 точки, макар и Детройт да са с два мача по-малко. След скучен първи период, преминал без голове, във втората минута на втората част домакините успяха да открият резултата чрез Антон Стролман, който довкара отбития удар на Виктор Хедман. Гостите от Детройт успяха да изравнят само пет минути по-късно, когато словакът Томаш Татар вкара при числено превъзходство.

Така се стигна до средата на третата част, когато Алекс Килорн отново изведе Тампа напред в резултата с удар от близка дистанция. Крайното 3:1 беше оформено секунди преди последната сирена от Стивън Стамкос, който се разписа на празна врата. В друг мач лидерът в Западната конференция Анахайм се нуждаеше от продължение, за да се справи с гостуващия Колорадо. Победният гол падна 1:25 минута след началото на допълнителното време, а негов автор беше Кори Пери.

Иржи Секач даде аванс на Анахайм още в началото на първия период, но с голове на ветерана Жером Игинла и на Райън О'Райли в началото на третата част гостите успяха да обърнат резултата в своя полза. Все пак 10 минути преди края на срещата Рикард Ракел намери горния ляв ъгъл на вратата на Семьон Варламов и изравни за 2:2.

Решителното попадение за Анахайм падна след груба грешка в нападение на Колорадо, което позволи на Кори Пери да открадне шайбата и останал сам срещу Варламов да се разпише за победата, с която тимът му събра 99 точки. Ню Джърси запази минимални шансове за класиране за плейофите, след като разби последния в Източната конференция Бъфало с 3:1 като гост. Първите два гола за Девилс вкара Стийв Берние през втората част, а в началото на третата Джордин Туту направи резултата 3:0. Почетният гол за Бъфало отбеляза Мат Мулсон при числено превъзходство в средата на периода.

Срещи от редовния сезон в първенството на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ):

Бъфало - Ню Джърси - 1:3
Тампа Бей - Детройт - 3:1
Анахайм - Колорадо - 3:2 след продължение