Хеттрик на Златан качи ПСЖ на върха (видео)

Отборът на Пари Сен Жермен поне временно излезе на първото място в класирането в Лига 1, след като тази вечер надигра с 3:1 Лориен в първия мач от 30-ия кръг. Домакините на "Парк де Пренс" трябваше доста да се потрудят, за да измъкнат трите точки. Златан Ибрахимович обаче отбеляза хеттрик в мача в 4-ата и 82-ата минута от дузпи и в 91-ата минута, за да донесе успеха на своя тим. За Лориен пък се разписа Джордан Аю в 67-ата минута, но малко не стигна на гостите да объркат сметките на съперника.

Срещата започна отлично за ПСЖ. В 3-ата минута Златан Ибрахимович бе изведен зад защитата и вратарят Бенжамен Лекомт се хвърли грубо в краката му и извърши нарушение за дузпа. Самият Ибра изпълни безгрешно наказателния удар и откри резултата.

След това домакините продължиха да доминират, като в 24-ата минута Лекомт трябваше да прави страхотно спасяване след изстрел на Ибрахимович, а в 30-ата минута Златан изведе прекрасно Есекиел Лавеци, който от добра позиция стреля в аут.

В началото на втората част обаче и Лориен загатна, че може да бъде опасен. В 55-ата минута Джордан Аю успя да се измъкне от опеката на Тиаго Мота, но стреля право във вратаря. В 67-ата минута гостите стигнаха и до изравняване на резултата. Увалид Меслуб подаде към Бенжамин Жано пред наказателното поле, той върна назад за Аю, който със силен изтрел хвана неподготвен Салваторе Сиригу за 1:1.

В края обаче ПСЖ се хвърли в атака в търсене на победата и в 82-ата минута домакините си спечелиха втора дузпа за нарушение на Ламин Коне срещу Хавиер Пасторе в пеналта. Отново Ибрахимович застана зад бялата точка и не сгреши за 2:1. В добавеното време на мача пък отново Златан заби трети гол във вратата на съперника след чудесен пас на Марко Верати, с което окончателно реши всичко в мача.

Така Пари Сен Жермен събра актив от 59 точки и се качи на пъровто място във временното класиране с точка повече от Лион, но и с мач повече в актива си. Лориен пък се намира на 16-ото място в таблицата с 34 точки.