Томис на Мартин Стоев на полуфинал за Купата на Румъния

Волейболният отбор на Томис (Констанца), на който старши-треньор е Мартин Стоев, се класира без проблеми за финалната четворка на турнира за Купата на Румъния, където ще защитава трофея си от 2014 година.

Тимът на Томис, в който играят българските волейболисти Андрей Жеков, Станислав Петков и Венцеслав Симеонов, би като гост Аркада (Галац) с 3:0 (25:15, 25:23, 25:14) в мач-реванш от 1/4-финалите на турнира. Момчетата на Мартин Стоев имаха затруднения единствено във втория гейм, който спечелиха с 25:23. Венци Симеонов изигра поредния си силен мач за отбора от Констанца и стана най-полезен със 17 точки, а опитният сръбски посрещач Боян Янич добави още 14 точки (4 блока) за победата. Андрей Жеков също игра на ниво и се отчете с 4 точки, а  Станислав Петков - Балки, който влизаше за по малко като резерва в геймовете, завърши с 2 точки.

Така след две победи волейболистите на Томис се класираха за финалната четворка за Купата на Румъния на 8-и и 9-и април. Там на полуфиналите те ще срещнат СКМ Универтатя (Крайова). В другата полуфинална среща ще играят Волей Мунисипал (Залъу), който е воден от бащата на Мартин Стоев - Стоян, и Динамо (Букурещ), където пък играе българинът Димитър Иванов.