Ники Пенчев на крачка от финал в Полша след 3:1 над Ястрежебски Венгел в полуфинал №2 (ВИДЕО + ГАЛЕРИЯ)

Волейболният национал Николай Пенчев и неговият Асеко Ресовия (Жешув) са само на крачка от класиране за финала в полската Плюс лига. Момчетата на треньора Анджей Ковал обърнаха и надделяха като гости над Ястрежебски Венгел (Ястрежебмие-Здруй) с 3:1 (32:34, 25:18, 25:16, 25:22) в мач №2 от полуфиналните плейофи, игран късно снощи пред над 2500 зрители в спортната зала в Ястрежебмие-Здруй.
Ники Пенчев на крачка от финал в Полша след ново 3:1 над Ястрежебски Венгел в полуфинал №2
Така волейболистите на Ресовия поведоха с 2-0 победи в плейофната серия, която се играе до 3 успеха от 5 мача. Третата и може би последна среща между двата тима е в петък (20 март) от 19,00 часа българско време в Жешув.
Първият гейм се превърна в истинска битка, но в крайна сметка домакините от Ястрежебски Венгел успяха да го измъкнат много трудно и драматично след 34:32. След това настоящите вицешампиони от Ресовия заиграха много добре и буквално разгромиха съперника си в следващите две части с 25:18 и 25:16. Ники Пенчев и компания тръгнаха отлично и в четвъртия гейм като поведоха с 8:3. Постепенно воденият от италианския наставник Роберто Пиаца тим на Ястрежебски намаляваше изоставането си до 13:16 и 17:19, за да се стигне до 21:22, но усилията на домакините се оказаха недостатъчни. Волейболистите на Ресовия спечелиха гейма с 25:22, а с това и мача с 3:1.
Ники Пенчев игра на прилично ниво през целия мач за Ресовия и се отчете с 11 точки (1 блок, 37% ефективност в атака, 63% позитивно и 26% перфектно посрещане) за успеха. Над всички за вицешампионите бе германският диагонал и национал Йохен Шьоопс с 22 точки (56% ефективност в атака) за победата, но въпреки това за най-полезен играч (MVP) на мача бе определен разпределителят Фабиан Джизга.
За тима на Ястрежебски Кжиштоф Гиерчински стана най-резултатен с 14 точки (52% ефективност в атака, 37% позитивно и 21% перфектно посрещане). Михал Ласко (2 блока и 35% ефективност в атака) и словенският център Ален Пайенк (1 блок, 2 аса и 75% ефективност в атака) пък добавиха съответно 13 и 12 точки, но и това не бе достатъчно за успеха.
ЯСТРЕЖЕБСКИ ВЕНГЕЛ (ЯСТРЖЕМБИЕ-ЗДРУЙ) - АСЕКО РЕСОВИЯ (ЖЕШУВ) 1:3 (34:32, 18:25, 16:25, 22:25)
ЯСТРЕЖЕБСКИ ВЕНГЕЛ: Михал Масни 1, Михал Ласко 13, Кжиштоф Гиерчински 14, Гийом Кеск 8, Гжегож Кошок 6, Ален Пайенк 12 - Дамиан Войташек-либеро (Матеуш Малиновки 1, Дмитро Филипов, Якуб Попивчак, Патрик Чарновски 6)
Старши-треньор: Роберто Пиаца
АСЕКО РЕСОВИЯ: Фабиан Джизга 5, Йохен Шьоопс 22, НИКОЛАЙ ПЕНЧЕВ 11, Марко Ивович 14, Пьотър Новаковски 12, Давид Дрия 12 - Кжиштоф Игначак-либеро (Пол Лотман, Рафал Бушек 11, Ръсел Холмс, Лукаш Тихачек, Давид Конарски 1)
Старши-треньор: Анджей Ковал.

ГАЛЕРИЯ от мача ЯСТРЖЕБСКИ ВЕНГЕЛ - РЕСОВИЯ 1:3 - ТУК!!!