Владо Илиев си гарантира участие в масовия старт на световното по биатлон

Първото за България участие в масов старт при мъжете на световно първенство по биатлон в лицето на Владимир Илиев стана официално факт. След 3-ия индивидуален старт на шампионата във финландския зимен център Контиолахти бяха излъчени 30-те състезатели, които ще карат 15 км в дисциплината за най-добрите в този спорт.

За масовия старт в неделя се класираха първо 8-те медалисти от световното. Тарье Бьо (Нор) единствен взе 2 отличия. След това към списъка се прибяват първите 15 в класирането за световната купа. 6-има от тях се дублират с медалистите. За останалите 13 места се прави отделно класиране според представянето на шампионата в Контиолахти. Лидер в това подреждане е именно българинът Владимир Илиев. Така 27-годишният троянец бе поставен 18-и в списъка за масовия старт.

Във Финландия Илиев се представи много силно. До момента той записа 8-о място в спринта, 6-о в преследването и 27-о в индивидуалния старт. С това българинът навъртя 86 точки и е 22-и за световната купа.

Другият ни силен биатлонист - Красимир Анев, завърши 19-и в индивидуалния старт и това го направи 5-а резерва за масовия. Едва ли обаче толкова състезатели ще се откажат.