Габи Цветанова и Паннаксиакос отпаднаха от "Чалъндж къп"

Воденият от българския волейболен треньор Атанас Петров гръцки отбор Паннаксиакос (Наксос), с националката Габриела Цветанова в състава, отпадна от третия по сила евротурнир "Чалъндж къп". Момичетата на Атанас Петров паднаха като гости на легендарния руски Уралочка-НТМК (Екатеринбург) с 0:3 (15:25, 18:25, 12:25) в мач-реванш от 1/4-финалите на турнира, игран снощи пред над 2500 зрители в Екатеринбург. Първи съдия на срещата пък бе българинът Иван Момиров.

По този начин волейболистките на Паннаксиакос отпаднаха от надпреварата, след като загубиха и първия си мач у дома също с 3:0. Отборът на живата легенда в треньорството Николай Карпол пък се класира за полуфиналите на "Чалъндж къп", където ще играе с украинския Химик (Южний), който пък елиминира норвежкия Щод Волей (Щайншер) също след две победи с по 3:0 гейма. Двете срещи от полуфиналите са на 25 март (сряда) и 29 март (неделя).

Габи Цветанова започна като титулярка за своя тим, но не бе на познатото си ниво и бе сменена още в първия гейм. Българката завърши с едва 2 точки (1 ас и 17% ефективност в атака). Най-резултатна за Паннаксиакос стана сръбкинята Милица Йович с 10 точки (45% ефективност в атака и 6% перфектно посрещане). За тима на Уралочка Ирина Заряжко (3 блока и 69% ефективност в атака) и Ксения Илченко (3 блока, 1 ас, 53% ефективност в атака и 33% перфектно посрещане) реализираха съответно 14 и 13 точки за победата.