Ботев (Враца) надви аматьори в контрола

Тимът на Ботев (Враца) си върна настроението от играта след победа в контролна среща, която запълни липсата на мач от първенството на "Б” футболна група. Врачани биха с 2:1 аматьорите от Околчица (Моравица) в спаринг, проведен на терена с изкуствено покритие в спортен комплекс "Локомотив” в Мездра. След изваждането на Спартак (Варна) от групата, врачани спечелиха служебно с 3:0 гостуването си, но за да не губят форма играчите му, Адалберт Зафиров реши да им спретне по-интензивна тренировка.

Ботев дръпна в резултата след автогол на противника и хубаво попадение на Цветелин Тонев. След почивката четвъртодивизионния Околчица върна едно попадение за крайното 2:1.

"Доволен съм от старанието на играчите преди почивката, когато имаха и желание, и настроение за игра. През втората част темпото спадна и имам забележки към представянето им след почивката. Важното е, че направихме една добра тренировка, от която резултатът наистина не ме интересува. Има над какво да работим и от понеделник започваме да мислим за следващия противник”, коментира по мобилния си телефон наставникът на врачани. Той даде 2 дни почивка на футболистите си и ги разпусна през уикенда.

Следващият мач на Ботев е на 21 март от 15.30 часа, когато врачани посрещат Септември (Симитли).