Сейнт Луис се изравни с лидера при победа №700 за треньора Кен Хичкок

Сейнт Луис надделя над гостуващия Филаделфия с 1:0 след дузпи и с 91 точки се изравни с лидера в Националната хокейна лига Ню Йорк Рейнджърс. С успеха наставникът на домакините Кен Хичкок стана едва четвъртият треньор в историята, който достига границата от 700 победи в лигата. Пред 63-годишния специалист са само легендата Скоти Бауман (1244 победи), Ал Арбър (782) и Джоел Кеневил (746).

Ти Джей Оши и Владимир Тарасенко вкараха при дузпите, а вратарят Брайън Елиът отрази всичките 28 удара и записа 20-ия си "шътаут" за клуба, с което изравни рекорда на Ярослав Халак. Стражът на гостите Стийв Мейсън спаси 35 изстрела и също записа "шътаут".

Бостън постигна четвърти последователен успех след 3:2 с дузпи над гостуващия Тампа Бей. Партис Бержерон и Брад Марчанд се разписаха при наказателните удари, като Бержерон вкара и в редовното време. Вратарят Туука Раск завърши с 35 спасявания, а Бостън взе поне точка от последните си седем мача. Сидни Кросби се отличи с гол и две асистенции, а Брендън Сатър се разписа два пъти за успеха на Питсбърг с 6:4 над гостуващия Едмънтън. Домакините първоначално пропиляха аванс от 4:0, но все пак стигнаха до успеха в голове в последните пет минути на Стийв Дауни и Патрик Хорнквист.

Ерик Карлсен завърши с две попадения и асистенция и помогна за успеха на Отава с 5:2 в канадското дерби срещу домакина Монреал. Вратарят Сергей Бобровски спаси 41 удара и беше с основна заслуга за победата на Кълъмбъс в Детройт с 3:1. Джъстин Абделкейдър даде аванс на домакините, но те допуснаха обрат след голове на Фьодор Тютин, Скот Хартнел и Сам Аткинсън.

Носителят на купа "Стенли" Лос Анджелис разгроми домакина Ванкувър с 4:0. Джъстин Уилямс и Анже Копитар се отличиха с по гол и асистенция за шампионите. Тайлър Тофоли и Мариан Габорик също вкараха, а вратарят Джонатан Куик трябваше да направи само 19 спасявания, за да запише "шътаут".

Анти Ниеми отрази всичките 35 шайби при успеха с 2:0 на Сан Хосе над гостуващия Нешвил. Томаш Хертъл и Томи Уингълс вкараха за домакините.