Мартин Стоев и Томис спечелиха редовния сезон в Румъния след 3:1 над Залъу

Настоящият волейболен шампион и носител на Купата на Румъния за 2014 година Томис (Констанца), на който старши-треньор е Мартин Стоев, спечели предсрочно първото място в редовния сезон на местната Дивизия А1, след като постигна 21-а поредна победа.

Тимът на Томис, в който играят българските волейболисти Андрей Жеков, Станислав Петков и Венцеслав Симеонов, надигра у дома Волей Мунисипал (Залъу), който е воден от бащата на Стоев - Стоян, с 3:1 (22:25, 25:18, 25:15, 25:23) в дербито на шампионата, което бе отложен мач от 17-ия кръг. Мартин Стоев даде почивка на повечето си основни играчи, включително и на Венци Симеонов и на Андрей Жеков, който пък днес празнува рождения си ден (б.р. днес българският разпределител навършва 35 години). В отсъствието на титулярите страхотен мач за домакините от Констанца изигра Станислав Петков - Балки, който стана най-полезен и заби 23 точки за победата.

"Използвах този мач, за да видя представянето и на играчите, които са играли по-малко в това първенство. Важното е, че спечелихме трите точки и останахме непобедени в шампионата, въпреки че загубихме първия гейм", сподели Стоев след срещата.

Така момчетата на Мартин Стоев станаха предсрочно победители в редовния сезон, като продължават да са еднолично начело във временното класиране с 59 точки след 21 победи от 21 мача. Отборът на Залъу пък е твърдо на 2-ро място с 53 точки след 18 победи и 3 загуби. В последния 22-ри кръг Томис е гост на Динамо (Букурещ), а Залъу приема КСМ (Букурещ). Срещите са в петък и събота (13 и 14 март).