Ботев (Луковит) тръгна с успех в плейофите на Висшата лига

Волейболният отбор на Ботев (Луковит) победи вкъщи Славия с 3:1 (25:15, 27:29, 26:24, 25:19) в първия мач между двата тима от 1/4-финалните плейофи на Висшата лига, игран в местната зала "Христо Ботев".

Така волейболистите от Луковит стартираха с успех на свой терен, като поведоха с 1-0 победи в плейофната серия, в която се играе до 2 победи от 3 мача. Вторият мач между двата тима е в петък (13 март) от 18,00 часа, като домакини ще бъдат "белите" в своята зала "Панайот Пондалов".

Срещата бе изключително динамична, с много мини обрати и завършек в решителните части на геймовете. Домакините от Ботев стартираха ударно като в първата част поведоха със 7:1. Натрупаната разлика бе достатъчна и те спечелиха безпрепятствено гейма с 25:15. Гостите от Славия отвърнаха подобаващо, като на свой ред започнаха да диктуват играта във втората част и стартираха с 6:2 в своя полза. В последствие водачеството се сменя още два пъти, за да се стигне до равенство в решителните минути, в които "белите" успяха да надделеят трудно с 29:27 и изравниха геймовете 1:1.

Третата част бе ключова за развитието на мача. В нея също имаше равностойност, като отново битката продължи до края на гейма. Във важния момент при 24:24, този път волейболистите на Ботев се оказаха по-устойчиви, надделяха и успяха да вземат гейма с 26:24 и поведоха с 2:1. В четвъртата част вече домакините диктуваха играта изцяло и спечелиха с 25:19, а с това и мача с 3:1.