Тетевен Волей започна с чисто 3:0 над Изгрев в плейофите на Висшата лига

Мъжкият волейболен отбор на Инвестбанк Тетевен Волей победи като домакин Изгрев (Ябланица) с 3:0 (25:23, 25:17, 25:13) в първи мач от 1/4-финалните плейофи на Висшата лига, игран в местната зала "Георги Бенковски". Така "зелените" започнаха с успех серията, в която с оглед на лидерската им позиция в редовния сезон, те са основния фаворит.

Единствено в първия гейм имаше интрига, като гостите от Изгрев тръгнаха на щурм и изненадаха домакините. Резултатът вървеше точка за точка до равенството при 23:23, но все пак в решителните моменти тетевенци показаха, че могат да се съсредоточават и затвориха гейма в своя полза без изненади при 25:23. В следващите две части волейболистите на Тетевен диктуваха изцяло играта, като спечелиха мача с 3:0.

Вторият мач между двата тима е в петък (13 март) от 19,00 часа в Ябланица.

Снимка: Малинка Димитрова