Рома сложи край на черната серия (видео)

Отборът на Рома най-сетне донесе радост на феновете си. "Вълците" на Руди Гарсия надвиха с 2:1 като гости Каляри в среща от 22-ия кръг на италианската Серия "А" и си поеха глътка въздух след четирите поредни равенства в шампионата и загубата на "Олимпико" от Фиорентина за Купата на Италия. Адем Ляич (38) и Леандро Паредес (85) бяха точни за Рома, а за Каляри се разписа Пол-Жозе М'Поку (90+5).

Още във втората минута домакините застрашиха сериозно вратата на Рома и на моменти през първата част Каляри изглеждаше по-опасният отбор на терена. В 19-ата минута вратарят на столичани Морган Де Санктис трябваше да излиза навременно и да се намесва решаващо, след като Дуе Чоп изпревари бранителя Мапу Янга-Мбива. Младият нападател Даниеле Верде, който получи шанс да играе като титуляр днес, пък пропусна може би най-добрата възможнот за гол за "вълците" преди попадението на Ляич. В 27-ата минута Верде не уцели вратата от удобна позиция, но в 38-ата минута намери с отличен прехвърлящ пас Ляич на 3-4 метра пред вратата на Желко Бъркич и сърбинът не пропусна да опъне мрежата.

В 66-ата минута играчите на Джанфранко Дзола пропуснаха чудесен шанс за изравняване на резултата. Дуе Чоп бе изпуснат от отбраната на Рома в наказателното поле, но изстрелът му не беше достатъчно добър и бе париран от Де Санктис. В 73-ата минута пък Годфред Донса стреля опасно по земя от далечно азстояние, но топката мина на сантиметри встрани от вратата на Де Санктис.

В 78-ата минута големият длъжник на Каляри днес Дуе Чоп направи непростим пропуск. Той бе изведен очи в очи с Де Санктис, след като и Янга-Мбива позволи много лесно на нападателя да се измъкне и да играе с топката. Чоп обаче стреля много лошо и не уцели вратата.

Две минути след това пък Рома имаше шанс да сложи точка на спора, но Верде не успя да преодолее Желко Бъркич след бърза контраатака на гостите. Като цяло "джалоросите" изиграха слабо второ полувреме, в което мислеха почти изцяло за запазването на крехката си преднина от един гол.

И както често се случва във футбола, когато не можеш да вкараш гол, получаваш такъв в собствената врата. Точно това се случи на Каляри в 85-ата минута, когато при една от редките атаки на Рома през второто полувреме Верде центрира отляво, топката достигна до резервата Леандро Паредес и младият халф с превъзходен шут от въздуха я изпрати в мрежата зад Бъркич, като кълбото срещна и гредата преди да се оплете в мрежата.

Все пак, домакините достигнаха до почетно попадение, реализирано от новото попълнение Пол-Жозе М'Поку в петата минута на добавеното време. М'Поку заби топката във вратата на Рома с глава след центриране на Данило Авелар, но за повече просто нямаше време и "вълците" се поздравиха с победата.

Футболистите на Руди Гарсия продължават да изостават със 7 точки от лидера в класирането Ювентус. В същото време, "вълците" запазиха аванса си от 4 точки пред третия Наполи. Каляри пък е 17-и и е само на точка от зоната на изпадащите.