Жиняк донесе трудна, но важна победа за Марсилия

Отборът на Олимпик Марсилия се доближи на точка до лидера в Лига 1 Лион, след като взе минимална победа с 1:0 над Евиан Тонон-Гайяр в мач от 23-ия кръг на френския шампионат. Успехът не дойде лесно за домакините, като единственото попадение падна в началото на втората част. Тогава Андре-Пиер Жиняк реализира дузпа, която бе отсъдена за фаул на ветерана Седрик Барбоса срещу Димитри Пайе.

През първата част пък попадение на Флориан Товен бе отменено заради засада. Гостите от Горна Савоя създадоха доста проблеми на съперника, но в крайна сметка не успяха да стигнат до попадение и така си тръгнаха с минимална загуба от "Стад Велодорм".

При това положение Марсилия събра 47 точки - колкото има и Пари Сен Жермен. Двата тима са на точка от лидера Лион, но "хлапетата" са и с мач по-малко. Евиан пък е 16-и с 23 точки.