Без Вутов в групата Удинезе взе точка като гост (видео)

Съседите в класирането Сасуоло и Удинезе откриха 18-ия кръг в калчото с равенство 1:1. Българинът в редиците на гостите Антонио Вутов не попадна в групата на своя тим. Симоне Дзадза вкара за 1:0 в 15-ата минута, след като с глава насочи в мрежата центриране на Симе Върсалко. Малко след това Паоло Канаваро пропусна да вкара за 2:0 и гостите веднага се възползваха, изравнявайки чрез Сирил Теро в 26-ата минута.

Преди почивката Дзадза не успя да забие второ попадение, а през втората част реферът подмина претенциите на играчите на Сасуоло за дузпа за нарушение на Маурицио Домици срещу Доменико Берарди.

В 60-ата минута същият този Берарди вече виждаше как топката влиза в мрежата, но Иван Пирис спаси Удинезе с отличен шпагат. Десет минути преди края Домици неутрализира нова голяма опасност, открила се пред Дзадза. В 84-ата минута и късметът покри "фриуланите", тъй като Берарди стреля в гредата.

И двата отбора са в средата на таблицата с много добра преднина пред изпадащите.