Последният разпъна класически Валенсия, гол фантом за 1:0 (видео)

Отборът на Депортиво Ла Коруня разби с 3:0 Валенсия в среща от осмия кръг на Примера. Преди този мач момчетата на Нуно Санто бяха втори, а тези на Виктор Фернандес - последни. Шкодран Мустафи си отбеляза автогол в 36-ата минута, като не се видя добре дали топката преминава голлинията. Лукас Перес (42) и Точе (79) направиха поражението на "лос че" още по-болезнено.

През първата част на полувремето играта беше скучна и не предложи особени голови положения. Най-интересната ситуация беше хубав пас на Луис Фариня към Иван Кавалейро и неточен удар на нападателя на "синьо-белите". До 25-ата минута шутовете бяха 4:0 за Депор.

В 35-ата Харис Медунянин отправи страхотен изстрел, който срещна напречната греда. В следващата минута "Риасор" ликуваше след съмнителен гол. След изпълнение на корнер, Шкодран Мустафи си отбеляза автогол, като повторенията не могат да докажат дали топката преминава голлинията, или не. Галиският тим продължи да играе по-силно и реализира второ попадение. В 42-ата минута Лукас Перес изненада Йоел Родригес със силен шут - 2:0.

На почивката Нуно Санто направи двойна смяна в опит да смени развоя на срещата. Играта на "лос че" обаче страдаше от изобретателност в нападение. "Прилепите" бяха по-настойчиви в атака, но трудно създаваха положения. В 64-ата Родриго Морено стреля опасно след пас на резервата Карлес Хил.

В 78-ата минута Антонио Бараган нацели близката греда на Фабрисио Агосто. Минута по-късно беше сложена точка на спора след трети гол за Ла Коруня. Хосе Верду - Точе получи извеждащ пас сам срещу вратаря и нападателят преодоля вратаря с висок удар в левия ъгъл - 3:0.