Любители на скуоша се събраха за турнир през уикенда

В събота и неделя се състоя национален турнир по скуош за любители, в който взеха участие над 60 човека. Състезанието се проведе в комплекс Sofia Squash Center в Търговски център Европа в ЖК "Дружба". Турнирът бе своеобразна генерална репетиция за Световния ден на скуоша, който тази година се отбелязва на 18 октомври и ще бъде честван за първи път и в България.

Участниците бяха разделени в четири категории: мъже и жени любители и мъже и жени начинаещи. Георги Христов стана шампион при мъжете. В атрактивен финал той се наложи над Йордан Димитров с 12:10, 11:7. При начинаещите първи е Митко Иванов, победил в мача за титлата Горан Петков с 11:8, 11:4.

При жените с титлата се окичи националката на България Анелия Дукова. Тя спечели с 11:4, 11:6 срещу Ася Харбова. Третото място зае 12-годишната Калина Цонева, която завоюва бронзов медал преди седмица от международен турнир за девойки в Белград. При начинаещите дами първа е Надя Анева след успех с 11:5, 11:5 срещу Ивета Тодорова.

"По покана на Българската федерация по скуош в събота, 18 октомври, ще се включим в инициативата за отбелязване и у нас на Световния ден на скуоша. В нашия клуб каним всички деца да играят безплатно на тази дата. Всеки, довел за първи път на корта дете, приятел, роднина или колега, също ще може да поиграе свободно на някой от четирите корта в нашия клуб", заявиха от Sofia Squash Center.