Vivacom вдигна купата на футболния турнир на Holiday Heroes "Спортувай с мисия" (ВИДЕО)

Звездите на българския футбол Димитър Пенев, Пламен Николов-Пинко и Христо Янев връчиха купите и медалите на победителите в благотворителната инициатива на Празничните герои.

От двадесет и един отбора на финала на футболния турнир на Holiday Heroes един срещу друг се изправиха представителите на CiBank и Vivacom. Служителите на мобилния оператор успяха да извоюват победата с убедителното 2:0 и заслужено си осигуриха първото място. Vivacom стана и единственият отбор, който не допусна нито един гол във вратата си по време на целия турнир. Златните медали и шампионската купа победителите получиха лично от футболната легенда Димитър Пенев. Пламен Николов-Пинко връчи сребърните медали на CiBank, а Христо Янев награди отбора на Unicredit, който зае трето място. Носителите на купите получиха и специални награди, осигурени от Carlsberg и Foodpanda.bg, а почетните грамоти им връчи лично инициаторът на Holiday Heroes Майкъл Струмейтис.

Футболният турнир на Holiday Heroes е втората спортна инициатива под мотото „Спортувай с мисия“. Той даде и началото на петата поред благотворителна кампания на Holiday Heroes, които за Коледа 2014 ще достигнат до 5 000 български семейства. В  събитието се включиха общо 21 участници, сред които още UniCredit Bulbank, Paribas Bank, Smarts Communications, Max, Great Wall, HP, Kammarton, Nik, ASIC Depot, Vivacom, Unimasters Logistics, Cibank, Mtel, Белла България, Нетинфо Къмпани, Pepsi, Generali, Red Devil Catering, Мусагеница Спорт, Carlsberg, Advanced Nutrients. Организаторите бяха предвидили и специална звездна изненада за участниците. „Отборът на сърцето“ с капитан Лео Бианчи изигра демонстративен мач срещу представителен отбор от състезатели на пет компании, избрани с жребий, чийто капитан стана Митко Павлов.

От 2012 година насам „Празничните герои“ са инициатор на кампании за директна благотворителност, с които успяват да помогнат на хиляди социално слаби семейства да посрещнат с пълна празнична трапеза Коледа и Великден. Всички средства от входните такси на компаниите ще бъдат използвани за закупуване на хранителни продукти за празничните коледни пакети.