Втора загуба за Ралица Василева в Полша

Втора загуба в шампионата на Полша допусна KSZO Островиец (Островиец) с Ралица Василева в състава, след като в мач от втори кръг на Орлен Лигата отстъпи с 1:3 (25:19, 22:25, 21:25, 18:25) на Таурон МКС (Даброва Горница) през 1239 зрители в залата в Островиец.

Треньорът на домакините Дариуш Паркитни отново не заложи на българката в стартовия състав, но я пусна като резерва във втората, третата и четвъртата част, в резултат на което тя направи 3 точки (50 % в нападение). С 16 точки най-резултатна за Островиец бе Катаржина Брожек (2 блокади, 40 % в атака).

И въпреки че на блокада домакините имаха надмощие със 17 точки срещу 13 (трябва да се отбележат осемте на Камила Ганшчик!), с победата се поздравиха гостите от Даброва Горница. На сервис състезателките на Островиец допуснаха доста грешки в третия гейм, които натежаха. Най-резултатна бе Катаржина Кониечна от тима на Таурон - 21 точки (4 аса, 4 блокади, 35 % в атака).

Трябва обаче да се отбележи, че основната разпределителка на KZSO Марта Войчик не игра заради контузия, а и още две момичета от тима имат физически проблеми.

KZSO все още няма точка в класирането и заема девето място, а в следващия кръг предстои първото гостуване - на БКС Алупроф (Биелско-Биала) на 18 октомври от 20,00 ч б.в.