Слаба Англия измъкна три точки от Естония (видео)

Националният отбор на Англия продължи победния си ход в квалификациите за Евро 2016 във Франция. Възпитаниците на Рой Ходжсън за пореден път не успяха да впечатлят с изявите си, но прибраха трите точки от визитата си на Естония след успех с 1:0 и вече имат три победи от три мача в борбата за място на еврофиналите. "Трите лъва" изнесоха доста слаб мач срещу непретенциозния си съперник и макар да имаха огромно териториално предимство и масиран натиск, трудно създаваха голови положения или опасности. Единственото попадение в мача отбеляза капитанът на англичаните Уейн Рууни в 74-ата минута след изпълнение на пряк свободен удар. Той прати топката в мрежата не без помощта на стража на Естония Сергей Парейко, който не успя да реагира добре на неговото изпълнение.

Почти цяло второ полувреме гостите играха с човек повече на терена, след като капитанът на Естония Рагнар Клаван бе изгонен в 48-ата минута на двубоя за втори жълт картон. Той спря скоростна атака на Ашли Йънг и трябваше да поеме по-рано към съблекалнята.

И с това сериозно предимство обаче англичаните изпитваха затруднения да създават голови положения пред вратата на съперника. Все пак в 74-ата минута Рахим Стърлинг бе съборен пред наказателното поле и от последвалия фаул Уейн Рууни отбеляза единственото попадение в мача. Отново Рууни можеше да удвои аванса на "трите лъва" в 92-ата минута, когато се озова сам срещу вратаря, но не успя да го преодолее.

Така въпреки непривлекателната си игра Англия записа трета поредна победа и с голова разлика 8:0 води в класирането на група "Е".

ЕСТОНИЯ - АНГЛИЯ 0:1
0:1 - Рууни (74)