Любомир Минчев: Това бе историческа победа за Берое

След страхотната домакинска победа на Берое над Черно море Порт Варна с 83:72 на старта на новия шампионат в Националната баскетболна лига (НБЛ), старши-треньорът на “зелено-белите” Любомир Минчев не скри радостта от успеха, който се явява исторически за тима.

“Поздравления за отбора, ръководството и цялата общественост в Стара Загора.Това наистина беше една много добра победа и доколкото съм запознат тя се явява историческа за Берое. Никога преди това отборът не е стартирал с победа шампионата в НБЛ. – започна коментара си Минчев

„За мен лично мога да кажа, че съм много щастлив, но не мога да скрия и че съм и изненадан от успеха. Накрая дори се получи и разлика. Изненадан съм дотолкова, защото знаех какви проблеми имаме в подготовката и това, че не сме напълно готови за началото на шампионата. Мисля, че това нещо се видя много отчетливо в началото на двубоя. Бяхме доста нервни и допуснахме много грешки, което позволи на гостите да вкарат лесни кошове – от бързи атаки и след спечелени борби в нападение. На полувремето това бе и основният акцент, че трябва да спрем точно тези лесни точки, които бяха доста преди почивката.През второто полувреме мисля, че успяхме да се справим много по-добре в защита. Което се отрази и в резултата – за второто полувреме ограничихме съперника до 31 точки. Това е едно от нещата заради, които победихме. Не се заблуждавам – предстои ни още много работа, защото аз видях и доста слабости в нашата игра. Както има да наваксваме някои неща в нападение, така и в защита. Доволен съм, че започнахме сезона с победа. Това ще ни даде самочувствие и настроение, но не се заблуждавам – предстои ни още много работа.”

Относно многото натрупани лични нарушения на основни играчи и смените, които се наложи да прави по време на двубоя, треньорът на беройци заяви: „Общо взето ако трябва да сравнявам нашата селекция с другите отбори – имаме доста къса скамейка. Но както виждате давам шанс на всички за изява. Така и предпочитам да играя – с широк състав. Всеки един играч трябва да чувства, че е допринесъл за отбора.”

В края на коментара си наставникът на „зелено-белите” отговори и на въпрос каква ще бъде ролята на тима през настоящото първенството. „Берое тази година ще играе коренно различна роля от тази през миналия сезон. Надявам се да продължим така, както започнахме. Трябва да се радваме на тази победа – беше трудна предвид, че не бяхме напълно подготвени. Важното е, че победихме, но трябва да стоим здраво стъпили на земята и да продължим да работим. Можем да затрудним всеки един отбор, но и можем да загубим, така че пак ще повторя – нужна ни е много работа и пределна мобилизация