Бразилия удари Аржентина, Меси "помага" с пропусната дузпа (видео)

Бразилия победи с 2:0 своя голям континентален враг Аржентина в контролна среща, играна в Пекин. Двубоят се проведе в чест на 100-годишнината от началото на футболното съперничество между двата колоса на Южна Америка. В герой за "Селесао Бразилейра" се превърна 29-годишният нападател на Атлетико Минейро Диего Тардели. Голмайсторът бе точен в 28-ата и 64-ата минута, което се оказа достатъчно за бразилската победа. Тардели започна като титуляр в атаката на тима на Карлос Дунга заедно с аса на Барселона Неймар.

В последните 10 минути бразилският реализатор бе заменен от завърналия се под знамената Кака. Проверката между петкратните световни шампиони и вицешампионите на планетата от последния мондиал ще се запомни и с дузпата, която мегазвездата Лионел Меси пропусна.

Това се случи в края на първото полувреме, когато реферът наду свирката и посочи спорно бялата точка пред стража Джеферсон. Нарушението бе извършено срещу крилото на Манчестър Юнайтед Анхел ди Мария. Вратарят на "златистите" обаче показа класа и отрази удара на Бълхата.

В последно време избраният за най-добър играч на световното първенство през лятото аржентинец не се намира в най-добрата си форма. Към момента Меси има 6 гола в Ла Лига с екипа на Барса, докато големият му съперник от Реал Мадрид Кристиано Роналдо има 13 и мач по-малко.