Майк Джонстън дебютира с победа на кормилото на Питсбърг

Питсбърг победи гостуващия Анахайм с 6:4 в дебюта на новия си старши треньор Майк Джонстън. Домакините откриха кампанията в Националната хокейна лига с колеблива игра, но в крайна сметка стигнаха до успеха. Така Джонстън стана първият наставник на отбора след Рик Кио през октомври 2001 година, който печели първия си мач като старши треньор на тима.

Питсбърг първоначално поведе с 3:0, но позволи на съперника да изравни в средата на втората третина. Нова серия от три гола до началото на третата част все пак реши мача в полза на домакините. Паскал Дюпюи завърши с четири точки след гол и три асистенции. Сидни Кросби добави 2 гола и асистенция за успеха. Кори Пери реализира хеттрик за Анахайм, а вратарят Джон Гибсън направи 33 спасявания, но това не беше достатъчно.

Детройт също направи успешен старт на кампанията след 2:1 над гостуващия Бостън. Така възпитаниците на Майк Бабкок взеха частичен реванш за отпадането от съперника в първия кръг на плейофите през миналия сезон. Джъстин Абделкейдър и Густав Никвист се разписаха за домакините след асистенции на Йохан Францен във втората част. Бостън поведе с първия си точен удар чрез Партис Бержерон в 12:01 минута, но в последствие допусна обрат.

Вицешампионът Ню Йорк Рейнджърс се наложи над домакина Сейнт Луис с 3:2. Така вратарят на гостите Хенрик Лундквист записа първи успех срещу съперника и вече има победи срещу всички отбори в лигата. Рик Неш донесе донесе успеха на гостите с втория си гол в мача 1:50 минута преди края. Той се отличи и с асистенция. Мейсън Реймънд записа трети хеттрик в кариерата си, а Калгари надделя над Едмънтън с 5:2 като гост. Резултатът развали настроението на феновете на домакините, които празнуваха 30 години от спечелването на първата в историята си купа "Стенли".

Зак Паризи се отличи с гол и две асистенции, а Минесота разгроми гостуващия Колорадо с 5:0. Райън Сатър завърши с гол и асистенция, а домакините отправиха рекордните в историята си 48 удара в мач от редовния сезон. Вратарят Дарси Кюмпър нямаше много работа и трябваше да отрази само 16 изстрела, за да запише трети "шътаут" в кариерата си.

Блейк Уийлър се разписа два пъти в разстояние на 15 секунди в първата част, а Брайън Литъл също вкара два гола за убедителния успех на Уинипег над преименувания от Финикс на Аризона съперник с 6:2 като гост.

Патрик Кейн единствен реализира при дузпите, а Чикаго надделя с 3:2 над домакина Далас. Патрик Шарп се отличи с гол и асистенция за гостите в редовното време, а вратарят Кори Крофърд направи 34 спасявания.

Монреал развали празненствата по повод 40-годишния юбилей на Вашингтон и победи столичани с 2:1 като гост. Брендън Галагър реализира решаващата дузпа за победата на канадците, а вратарят на гостите Дъстин Токарски завърши с 29 отразени шайби.