Австрия си тръгна с три точки от Молдова (видео)

Отборът на Австрия си тръгна с трите точки при гостуването на Молдова в Кишинев за мача от група G на евроквалификациите. Гостите откриха чрез Давид Алаба от дузпа в 11-ата минута, но само четвърт час по-късно реферът отсъди такава и за гостите.

С изпълнението се нагърби Дедов, който не сгреши. Малко след началото на втората част Марко Янко донесе победата за Австрия. Гостите завършиха мача с човек по-малко, след като Янко беше изгонен в 82-ата минута. Така австрийците вече почти година са без загуба, след като последното поражение им беше нанесено на 11 октомври 2013 г. при гостуването на Швеция (1:2).

В другия мач от групата Лихтенщайн сензационно удържа 0:0 във Вадуц срещу Черна гора и спечели първата си точка в тази кампания.

МОЛДОВА - АВСТРИЯ 1:2

0:1 - Давид Алаба (11-дузпа)
1:1 - Дедов (27-дузпа)
1:2 - Янко (51)