Ноле продължава серията в Китай, предстои 1/4-финал срещу Ферер

Защитаващият титлата си от последните два сезона Новак Джокович (Сърбия) се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис от сериите "Мастърс" в Шанхан с награден фонд 6,5 милиона долара. Водачът в световната ранглиста Джокович победи Михаил Кукушкин (Казахстан) с 6:3, 4:6, 6:4 за 2:06 часа. Така 27-годишният сърбин записа 51-а победи в 58 срещи през сезона досега, а вече има и 27 поредни успеха в надпревари в Китай.

Джокович реализира пробив за 5:3 и взе първия сет след само 31 минути игра. Във втората част Кукушкин поведе с 3:0. Сърбинът върна пробива и дори сервираше за 5:5, но не успя да се справи и се стигна до трети сет. В него Джокович направи ранен пробив и запази предимството си до края на мача. Той е в серия от 27 поредни успеха на турнири в Китай, след като спечели три поредни титли в Пекин, както и последните две издания на надпреварата в Шанхай. За място на полуфиналите Джокович ще срещне номер 5 Давид Ферер (Испания), който по-рано днес отстрани Анди Мъри (Великобритания).

Друг испанец - Фелисиано Лопес, отстрани номер 13 Джон Иснър с 6:3, 6:4. Михаил Южни (Русия) се наложи в третия кръг над Хуан Монако (Аржентина) с 5:7, 6:3, 6:2.