Везенков с нов силен мач при победа на Арис за Купата на Гърция

Най-голямата надежда на родния баскетбол Алекдандър Везенков изигра пореден силен двубой за своя Арис и бе с основна заслуга за победа над АЕК с 63:57, с която тимът от Солун се класира на 1/4-финалите в турнира за Купата на Гърция.

Везенков бе най-добър на терена, като се отличи с „дабъл-дабъл” – 22 точки и 10 борби и именно негови изяви в нападение в ключови моменти подсигуриха победата на домакините.

Още в самото начало на срещата Арис поведе след силна серия – 15:3, като до края на първото полувреме Везенков и съотборниците му успяха да задържат лидерството и да се оттеглят на почивката с девет точки аванс.

През второто полувреме гостите от АЕК се вдигнаха на щурм и стигнаха до равенството, но след това младият Везенков отново блесна с няколко отлични отигравания и по този начин подсигури успеха на тима си – 63:57.