100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 1:6

Русия мина бързо през Финландия за 3:0

Олимпийският волейболен шампион Русия започна с бърза и лесна победа във втората фаза на световното първенство в Полша. Волейболистите на "Сборная" разгромиха Финландия с 3:0 (25:10, 25:18, 25:16) в първия си мач от Група "F", игран тази вечер пред близо 4000 зрители в зала "Стулеция" във Вроцлав.

Така руснаците останаха 2-ри във временното класиране с 11 точки след 4 победи от 4 мача и с точка по-малко от настоящия шампион Бразилия, който преди малко пък би категорично също с 3:0 гейма. Финландия пък е на 6-то място с 2 точки след 1 победа и 3 загуби. Утре (11 септември) Русия играе с Куба, а "Суоми" излиза срещу Канада. Срещите са съответно от 21,25 и 17,40 часа българско време.

Първият гейм започна страхотно за руския тим и след много силна игра на Николай Павлов и Дмитрий Илиних го взе с "убийственото" 25:10. В другите две части момчетата отново имаха сериозно предимство, а "Суоми" така и не успя да се противопостави на фаворита "Сборная". В крайна сметка Русия спечели с 3:0 след 25:18 и 25:16 след само 80 минути игра.

Най-полезен за руския тим стана Дмитрий Илиних с 16 точки (3 блока, 1 ас и 56% ефективност в атака), а Дмитрий Мусерский добави още 13 точки (4 блока, 2 аса и 64% ефективност в атака) за победата. За финландците Константин Шумов (2 блока и 75% ефективност в атака) и резервата Оли-Пека Оянсиву (46% ефективност в атака) завършиха с по скромните 6 точки.

ФИНЛАНДИЯ - РУСИЯ 0:3 (10:25, 18:25, 16:25)

ФИНЛАНДИЯ: Мико Еско 1, Анти Силтала 3, Урпо Сивула 5, Оли Кунари 5, Константин Шумов 6, Юка Лехтонен 3 - Лаури Керминен-либеро (Никлас Сепанен 1, Ееми Тервапорти, Оли-Пека Оянсиву 6, Мико Ойванен 1)
Старши-треньор: Туомас Самелвуо
РУСИЯ: Николай Апаликов 12, Сергей Гранкин 1, Николай Павлов 10, Алексей Спиридонов 5, Дмитрий Мусерский 13, Дмитрий Илиних 16 - Артьом Ермаков-либеро (Сергей Макаров, Павел Мороз 1)
Старши-треньор: Андрей Воронков.