България преклони глава пред Бразилия (ВИДЕО + ГАЛЕРИЯ)

Волейболистите от националния отбор на България допуснаха най-категоричната си загуба на световното първенство в Полша, след като паднаха от световните шампиони от Бразилия с 0:3 (15:25, 21:25, 21:25) в мач от I кръг в Група F, който се игра в зала "Сподек" в Катовице.
Мондиал 2014: България - Бразилия 0:3
"Селесао" доминираха в първите две части. Българските волейболисти поведоха в третата част и дълго време имаха аванс в резултата, но в крайна сметка го изпуснаха.
Утре България излиза срещу Германия от 21,30 часа в Катовице в решаващ мач срещу Германия за класиране в следващата фаза на Мондиал 2014.
Бразилия поведе в началото на мача с 5:1. Николай Пенчев намали до 3:3 с атака по правата от зона 2. "Селесао" дръпна с 5 точки при първото техническо прекъсване - 8:5. Бразилските волейболисти поведоха с 11:4. Пламен Константинов взе прекъсване за България. България намали до 6:12 след пайп на Николай Пенчев. Блокаут на Ники Пенчев и 8:14. Атака на Лукас Сааткамп през центъра изведе Бразилия до 16:9 при второто техническо прекъсване. България намали до 10:16. Рикардо Лукарели изведе Бразилия до преднина от 21:10. Тодор Скримов намали до 11:21 с атака от зона 4.  Ники Пенчев намали до 14:23. Леандро Висото изведе Бразилия до геймбол при 24:14. Страхотен пайп на Тодор Скримов спаси първия геймбол. Уолъс Де Соуза атакува по правата от зона 4 за 25:15.
Мондиал 2014: България - Бразилия
Втората част започна с лек превес на отбора на Бразилия, който поведе с 5:3 след два поредни аса на Уолъс Де Соуза. Рикардо Лукарели изведе "Селесао" до 8:6 при първото техническо прекъсване. Блок на Теодор Тодоров приближи България до 1 точка при 8:9. Цветан Соколов изравни при 9:9 след много дълго разиграване. България  поведе с 11:10 след атака в аут на бразилците. Цветан Соколов атакува мощно за 12:11. Бразилия пак поведе при 13:12. Ас на Уолъс Де Соуза - 14:12. Пламен Константинов взе прекъсване. Бразилия поведе с 16:13 при второто техническо прекъсване. Ас на Рикардо Лукарели - 17:13. Ас на Мирослав Градинаров намали разликата до 16:18. Бернардо Резенде веднага взе прекъсване за Бразилия. Николай Пенчев намали до 17:20. Блокада на Теодор Тодоров срещу атака на Рикардо Лукарели - 19:21. При 19:23 Пламен Константинов взе нова прекъсване. Бразилия стигна до геймбол при 24:20. "Селесао" взе втората част с 25:21.

Третата част започна добре за българските волейболисти, които поведоха с 3:1. Грешка на либерото Фелипе и 4:2 за България. Ас на Тодор Скримов и 6:5. Страхотно спасяване в защита на Теодор Салпаров и Цветан Соколов атакува по тройната блокада за 7:5. България поведе с 8:7 при първото техническо прекъсване.
Рикардо Лукарели атакува в аут и България дръпна с 3 точки при 10:7. Блокаут на Николай Пенчев - 11:7. Бернардо Резенде взе прекъсване. Пайп на Тодор Скримов - 12:9. Националите поведоха с 15:12. Атака на Светослав Гоцев през центъра изведе България до 16:14 при второто техническо прекъсване. Лукас Сааткамп би сервис в аут - 17:15. "Селесао" изравни при 17:17 след като Сидао хвана на блок Тодор Алексиев. Бразилия поведе с 18:17. Мощна атака на Цветан Соколов по правата от зона 2 донесе равенство - 18:18. Леандро Висото атакува в мрежата и България поведе с 19:18. "Селесао" поведе с 21:19 след силен сервис на Рикардо Лукарели в мрежата. Пламен Константинов взе таймаут. Страхотен единичен блок на Теодор Тодоров срещу атака на Сидао - 20:21. Николай Пенчев успя да намали до 21:22. Мурильо Ендрес отигра технично в атака с блока за 23:21. Пламен Константинов взе нова прекъсване. Бразилия стигна до мачбол при 24:21. "Селесао" стигна до успех с 25:21 в 3-ата част и с 3:0 гейма спечели мача.
Цветан Соколов записа 9 точки (2 блока), а Тодор Скримов добави още 8 точки за България.
Уолъс Де Соуза бе най-резултатен в мача с 14 точки (2 аса), а Рикардо Лукарели се отличи с 13 точки (1 ас).
БЪЛГАРИЯ - БРАЗИЛИЯ 0:3 (15:25, 21:25, 21:25)
БЪЛГАРИЯ: Андрей Жеков 1, Цветан Соколов 9, Тодор Скримов 8, Николай Пенчев 6, Теодор Тодоров 7, Светослав Гоцев 4 - Теодор Салпаров-либеро (Тодор Алексиев, Мирослав Градинаров 1, Мартин Божилов, Данаил Милушев)
Старши-треньор: Пламен Константинов
БРАЗИЛИЯ: Бруно Резенде 1, Уолъс Де Соуза 14, Мурильо Ендрес 5, Рикардо Лукарели 13, Лукас Сааткамп 9, Сидао 8 - Марио Жуниор-либеро (Рафаел де Оливейра, Леандро Висото 4, Фелипе Фонтелес, Фелипе Силва-либеро)
Старши-треньор: Бернардо Резенде

СНИМКИ: FIVB.CH

ГАЛЕРИЯ от мача БЪЛГАРИЯ - БРАЗИЛИЯ 0:3 - ТУК!!!