Естония тръгна уверено (видео)

Отборът на Естония спечели с 1:0 у дома над Словения в среща от група "Е" на европейските квалификации. Прибалтийският тим успя да грабне успеха с късен гол в 86-ата минута на Пурие.

През първото полувреме срещата в Талин беше сравнително равностойна. Двата тима отправиха общо три точни удара и още четири извън вратите. Най-добрият шанс за гостите дойде в 35-ата минута, но ударът на Миливое Новакович беше блокиран. В 44-ата Ханданович изби изстрел на Клаван.

След почивката гостите установиха контрол върху топката. И двата тима създадоха интересни положения, но в края на мача съдбата се усмихна на Естония. След като беше направил две страхотни спасявания, Самир Ханданович се провали в 86-ата минута. Пурие успя да се разпише за крайното 1:0.

Естония - Словения 1:0
1:0 Пурие (86)

Снимка: Getty Images/Guliver