Русия показа зъби срещу аутсайдера Лихтенщайн (видео)

Русия започна ударно квалификациите за Евро 2016, след като разгроми с 4:0 аутсайдера Лихтенщайн на "Арена Химки" в първи двубой от Група G. Два автогола дадоха комфортен аванс на домакините, а Дмитрий Комбаров и Артьом Дзюба също записаха имената си сред голмайсторите.

"Сборная" започна този двубой с много настроение и още в четвъртата минута селекцията на Фабио Капело излезе напред в резултата. Сергей Игнашевич изпълни силно пряк свободен удар, на повече от 30 метра от вратата на гостите, топката рикошира в гърба на бранител на Лихтенщайн и влезе в мрежата на Йеле. Впоследствие попадението бе записано като автогол на Мартин Бушел.

В последните пет минути на първата част руснаците отново увеличиха темпото, но Самедов, Кокорин и Дзагоев пропуснаха чудесни възможности да покачат.

Второто полувреме Русия изглеждаше далеч по-агресивно и само в рамките на 20 минути домакините реализираха още три гола. Първо, в 50-ата минута, Дзюба изведе Дзагоев в наказателното поле, асът на ЦСКА (Москва) провря топката между краката на Йеле, след което притичалият бранител Франц Бругмайер я заби в собствената си врата. Четири минути по-късно Дмитрий Комбаров бе точен от дузпа, покачвайки на 3:0, а в 65-ата минута Артьом Дзюба оформи разгромната победа на Русия.