Ривър Плейт с пета победа в Аржентина

Защитаващитят титлата си Ривър Плейт победи гостуващия Тигре с 2:0 в среща от шестия кръг на аржентинското футболно първенство. Шампионите постигнаха пети пореден успех и запазиха лидерската си позиция в класирането с актив от 16 точки. Родриго Мора откри резултата в 34-ата минута след асистенция на Карлос Санчес, а три минути след почивката отново Мора се разписа след подаване на Ариел Рохас. Мартин Галмарини от гостите беше отстранен с директен червен картон три минути преди края.

Велес Сарсфийлд остана втори с 13 точки, след като завърши 0:0 при домакинството си на третия Нюелс Олд Бойс, който е с точка по-малко. Индепендиенте постигна трети последователен успех след 1:0 като гост на Банфийлд и прогресира до четвъртото място с 12 точки. Федерико Манкейо се разписа след час игра, а домакините завършиха мача с 10 души след червен картон на Итуе Причода в 34-ата минута.

Грандът Бока Хуниорс пък записа втора поредна победа след 1:0 на терена на Олимпо. Емануел Гилиоти вкара единственото попадение в 78-ата минута, а "синьо-жълтите" се изкачиха на 11-о място с 9 точки. Бока имаше числено превъзходство почти през цялата среща, тъй като Мигел Борха получи директен червен картон за удар без топка още в 13-ата минута. Домакините завършиха двубоя с 9 души, след като Хуан Силас също беше отстранен с втори жълт картон минута преди края.