Сърбия не се даде на Франция в дебюта на Адвокаат (видео)

Сърбия и Франция завършиха 1:1 в контрола, играна в Белград. Мачът беше дебют на новия селекционер на "орлите" Дик Адвокаат, но стадион "Партизан" остана полупразен. Гостите поведоха с попадение на Пол Погба в 13-ата минута, а в 80-ата Александър Коларов с фантастично изпълнение от фаул донесе равенството на сърбите.

"Петлите" бяха по-дейни в началото и закономерно откриха резултата. Това стана след корнер и грешка на Коларов и Гудел, които оставиха Погба непокрит и той простреля Владимир Стойкович. Атаките на домакините се разбиваха пред наказателното поле, а младата звезда Лазар Маркович често се озоваваше в положение на засада.

След почивката играта беше равностойна, а сърбите се възползваха от един от малкото си шансове и изравниха. Мощният удар на Коларов завари Юго Лорис неподготвен и топката влетя във вратата му.

Сърбия започва евроквалификациите с мач срещу Армения на 11 октомври.

СЪРБИЯ - ФРАНЦИЯ 1:1 (0:1)
0:1 Погба (13)
1:1 Коларов (80)