С оспорвани състезания завърши Гран При Севлиево за купа "Йовко Йовков"

С интригуващи състезания завърши 6-я кръг на Републиканския шампионат по мотокрос Гран при Севлиево за купа "Йовко Йовков". След като през събота трасето на мотополигон "Горна Росица" беше доста тежко заради падналия проливен дъжд, днес, благодарение на слънчевото време и отличната работа на организаторите, състезанията в отделните маншове и класове успяха да се проведат по програма.

Хората, които се грижат за поддръжката на трасето, от ранни зори положиха неимоверни усилия, за да може надпреварата да се състои, а участници, треньори и зрители не пропуснаха да отбележат отличното състояние на настилката. Все пак се наложи лека корекция на трасето, което беше съкратено за днешните състезателни маншове. 75 мотоциклетисти от 4 държави (България, Турция, Румъния и Сърбия) взеха участие в Републиканския шампионат, като климатичните условия не позволиха на най-малките пилоти в клас МХ65 да стартират.

В клас МХ85 представителят на домакините от Севлиево - Хакан Халми, (КТМ) беше безапелационен и в двата манша, добавяйки 50 точки към актива си за генералното класиране. След него завърши Юлиан Георгиев (КТМ), който и в двата манша финишира след Халми, а трети е Момчил Иванов (КТМ). В клас МХ се получи изключително оспорвана надпревара. Първият манш беше спечелен от Веселин Малинов (Ямаха), а вторият Георги Недев (Сузуки).

В крайното класиране триумфира именно Недев (заради успеха си във втория манш). Малинов остана втори, въпреки че и двамата спечелиха по 47 точки. Трети е Юлиан Райчев (Кавазаки). В клас МХ1 студентът от НСА "Васил Левски" Николай Йовчев (Хонда) спечели и двата манша и взе 50 точки. Втори е Тодор Тотев (Хонда), а трети Денислав Ангелов (КТМ).

В клас МХ2 също се получи много вълнуваща надпревара. Майкъл Иванов (КТМ) демонстрира най-доброто от себе си и успя да спечели крайната победа, след като финишира пръв и в двата манша. Втори остана Георги Георгиев (Сузуки), а трети Любомир Васев (Ямаха). В отборното класиране победител след днешните стартове при мъжете е "Рейсинг тийм Цочев", а отборно в клас "МХ" триумира "Велман".

Над 3000 зрители посетиха мотопологона край Севлиево в двата състезателни дни, като днешните стартове бяха открити с едноминутно мълчание в памет на жертвите от потопа в Бургаска област. Следващата седмица на мотополигона в град Троян ще се проведе 7-ят кръг от Републиканския шампионат, както и 9-ят кръг от Източноевропейския шампионат по мотокрос.