75 състезатели участват в шестия кръг на Републиканския шампионат по мотокрос

75 състезатели от България, Румъния, Турция и Сърбия участват в шестия кръг на Републиканския шампионат по мотокрос Гран При Севлиево 2014 на мотополигон "Горна Росица" в памет на Йовко Йовков. Състезателите трябваше да карат на тежко трасе заради поройния дъжд през последното денонощие, но въпреки това показаха класа и умения, а организаторите се бяха погрижили мотополигонът да бъде в максимално добро състояние за надпреварата.

Квалификациите в клас МХ65 и МХ85 ще се състоят утре от 9:00 часа, след като журито реши днес да не рискува с пускането на мотоциклетистите на трасето. Затова и пресявките, и състезателните два манша ще се проведат в неделния ден. В останалите класове се състояха и квалификациите, а в клас МХ завърши и първият манш. Веселин Малинов /Ямаха/ спечели надпреварата преди утрешния втори манш.

Втори е Георги Недев /Сузуки/, а трети Атанас Петров /КТМ/. В клас МХ1 квалификацията спечели Калоян Илиев /Ямаха/, втори остана Тодор Тотев /Хонда/, а трети Николай Йовчев /Хонда/. В клас МХ2 Майкъл Иванов /КТМ/ спечели квалификацията, следван от Георги Георгиев /Сузуки/ и Любомир Васев /Ямаха/. Официалното откриване на състезанието Гран При Севлиево ще се състои утре в 10:50 часа, а след него ще се проведат и състезателните маншове.