Женско първенство по футбол: Пълдин (Пловдив) - Локомотив (Стара Загора) 0:4

Левски бие на "Герена" при завръщането на Пламен Илиев и Деко (видео+галерия)

Отборът на Левски победи с 2:0  Ботев (Враца) в контрола пред пълните трибуни на помощното игрище на стадион "Георги Асарухов". Попаденията за "сините" отбелязаха Мигел Бедоя още във втората минута и Валери Домовчийски в 16-ата минута. Добрата новина за Георги Иванов-Гонзо е, че в игра се завърнаха Пламен Илиев и Мирослав Иванов-Деко, които лекуват травми от дълго време насам. Първият бе капитан на столичани от първата минута, докато петкратният шампион на България се появи на почивката. В спаринга участие за Левски взеха трима футболисти, които са на проби. Наджиб Амари започна като титуляр и асистира за втория гол, а цяло второ полувреме играха Жужу и Алексис Аяр.

Бившият нападател на тима Валери Божинов си взе довиждане със своите съотборници преди срещата, като изгледа само първото полувреме от нея.

Левски - Ботев (Враца) Двубоят започна с гол за "сините", след като Бедоя засече центриране на Мики Орачев отляво и отблизо простреля Митов с глава.

Натискът на "сините" продължи и в 16-ата минута резултатът стана 2:0. Амари центрира отляво и централният нападател на "сините" направи безпомощен Митов след удар с глава. Бившият играч на Черноморец остави добри впечатления, докато бе на терена.

Девет минути по-късно Луис Педро стреля след подаване на Бедоя, но кълбото излезе в аут. Секунди по-късно Мики Орачев осъществи нов добър пробив по лявото крило, който завърши с центриране на Бедоя, а ударът на испанеца с глава профуча над напречната греда.

Левски - Ботев (Враца) На полувремето Иванов смени всичките си 10 полеви играчи, като Жужу игра като дясно крило, а в центъра се завърна Мирослав Иванов - Деко, който бе извън строя половин година. На върха на атака заигра Аяр, който със сигурност няма да получи предложение за договор. За Деко това бе първи мач от февруари насам, когато той се контузи в двубой срещу Славия.

Натискът на столичани продължи, но Огнянов, Аниете и Краев нямаха шанс да вкарат.

Отборът на Левски победи с 2:0  Ботев (Враца) Треньорът на Ботев Викторио Павлов също направи доста промени през втората част, като тимът му не успя да вкара, но също така и не допусна нов гол.

ЛЕВСКИ - БОТЕВ (ВРАЦА) 2:0